CANactions
Воркшопи
Починаючи з 2009 року CANactions організовує та проводить міжнародні воркшопи на архітектурні та містобудівні теми, з метою поширення практики співпраці представників різних соціальних і фахових середовищ у сфері розвитку міста при розробці планів забудови та благоустрою міських територій. Учасники отримують досвід співпраці в інтернаціональній команді під керівництвом визнаних архітекторів та урбаністів з усього світу.
ВОРКШОП "ENCHANTED KYIV BY THE DNIRO"

11 – 15 грудня 2017
Дніпро, ріка-символ України, є потужним джерелом для уяви. Річка була свідком росту та розвитку Києва. Сьогодні вона створює вісь між історією, індустрією, поезією та географічною формою: що з цього використовується містом? Як ріка поєднується з Києвом?

Цей воркшоп відкритий для всіх архітекторів, ландшафтних дизайнерів, студентів та кваліфікованих спеціалістів, які бажають досліджувати процес малювання як метод сприйняття, споглядання та репрезентації численних відносин між Дніпром та Києвом. Цей воркшоп спрямований на розвиток візуального мислення як засобу вирішення проблем, що спрямовані на створення візії сталого майбутнього. Особливий акцент буде зроблено на критичну координацію між рукою, розумом та ідеєю.

Детально
ПРОФІЛЬ УЧАСНИКІВ
Студенти, молоді професіонали, планувальники міста, ландшафтні дизайнери, архітектори та всі, хто цікавляться ландшафтом
КІЛЬКІСТЬ УЧАСНИКІВ
12
ВАРТІСТЬ УЧАСТІ
1 000 UAH
РОБОЧА МОВА
англійська
КУРАТОРИ
BRUNO TANANT – Співзасновник агенства TN+, ландшафтний дизайнер, випускник і викладач l'Ecole Nationale Supérieure du Paysage у Версалі, запрошений викладач архітектурних шкіл у Парижі, Леоні та Греноблі. Член державної ради Франції з ландшафтного дизайну (paysagiste conseil de l'état)

MATHILDE SIVRÉ – Випускниця l'Ecole Nationale Supérieure du Paysage у Версалі, ландшафтний дизайнер. Підчас участі у програмі обміну ERASMUS у Гановері працювала над дипломним проектом з теми дослідження майбутнього нових радянських міст на прикладі Нового Роздолу (Львівська обл.)
ПРОГРАМА
День 1: Дослідження – Дніпро в колективній уяві. Історія Дніпра та його відносин з Києвом.

День 2: Дизайн у великому масштабі – Дніпро має географічно цікаві форми, як ми можемо їх використати та запропонувати великомасштабний ескіз?

День 3: Відвідування міста – пішохідна прогулянка містом для виміру простору, вибір місця та його аналіз за допомогою малювання.

День 4-5: Дизайн - Мета - досягти генерального плану, який показує композицію, що дає змогу передбачити програму міського планування та запропонувати "ідентичність" для майбутнього району або "ділянки міста".
МІЖНАРОДНИЙ ВОРКШОП
МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ:
СЦЕНАРІЇ ПРОСТОРОВОГО РОЗВИТКУ

травень-червень 2017
Основною метою воркшопу є розробка сценаріїв просторового розвитку «Мистецького Арсеналу» міждисциплінарними командами учасників під керівництвом куратора та тьюторів, включаючи:

а / просторовий розвиток («hard transformations»):
проектно-планувальні пропозиції, що повинні призвести до довготривалих та покрокових трансформацій визначених будівель та просторів «Арсеналу» з урахуванням актуальних викликів і можливостей

б / розвиток досвіду («soft transformations»):
пропозиції щодо створення й використання просторів та будівель «Арсеналу», стратегічно націлених на створення нового досвіду відвідування та взаємодії з простором «Мистецького Арсеналу».

Детально
ФОРМАТ
6-денний міжнародний міждисциплінарний воркшоп в рамках
10-го Міжнародного Архітектурного Фестивалю CANactions 2017 (з повною залученістю учасників)
КУРАТОР
Mirjam Niemeyer /
helsinkizurich / FI, CH
ТЬЮТОРИ
Víctor Cano Ciborro,
Fani Kostourou,
Adriana Pablos /
Future Architecture Platform: call for ideas 2017
ДАТИ
29 травня - 3 червня 2017
ЛОКАЦІЯ
«Мистецький Арсенал»
(вул. Лаврська 10-12, Київ, Україна)
РОБОЧА МОВА
англійська
ПРОФІЛЬ
УЧАСНИКІВ
критично-мислячі практикуючі спеціалісти, дослідники, митці з досвідом роботи (навчання) в сферах урбанізму, планування міст, архітектури, економіки, політики та культури, журналістики, соціології та інших дотичних сфер діяльності
ПРЕЗЕНТАЦІЯ РЕЗУЛЬТАТІВ
ДЕНЬ 2 / 03.06
10:00
ГОЛОВНА СЦЕНА, зал 9
ПРО
Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» - потужний культурний осередок всеукраїнського та міжнародного значення, розташований в історичному центрі міста Київ. Місією Мистецького Арсеналу є сприяння модернізації українського суспільства та інтеграції України у світовий контекст, спираючись на ціннісний потенціал культури.

Арсенал (фр. arsenal) був збудований як підприємство для ремонту, виготовлення та зберігання зброї у 1783-1801 рр. за проектом генерал-поручика артилерії Івана Меллера для потреб київського гарнізону. Будівля Старого Арсеналу – історико-архітектурна пам'ятка державного значення на заповідній території Старої Києво-Печерської фортеці.

За роки Незалежності України, а саме з 2005 року, Арсенал став культурною та мистецькою інституцією та отримав назву «Мистецький Арсенал». Загальна площа «Мистецького Арсеналу» становить 9,8 га, виставкова площа будівлі Старого Арсеналу становить 56 000 м2. Сьогодні комплекс «Мистецького Арсеналу» частково перебуває у стані реконструкції, тому лише 12 000 м2. його площі використовуються для виставок та інших мистецьких подій.

Одне з завдань «Мистецького Арсеналу» – створити і постійно розширювати атмосферу свободи та креативної взаємодії, що засновується на повазі до людської гідності, солідарності та критичному й відповідальному мисленні. Для цього потрібні і просторові зміни – створення середовища, яке близьке сучасній людині, відповідає її способу життя, горизонтальній комунікації, рівності, вимогам безбар'єрності.
ВОРКШОП ТА ВІДЕО-ІНСТАЛЯЦІЯ
CYCLING CITIES

травень 2017
Якщо ви цікавитесь міським плануванням, архітектурними та містобудівними проблемами, що стосуються інфраструктури , а також маєте інтерес до сторітейлінгу та фільмування - цей воркшоп саме для вас!
Вам потрібні лише базові навички відеозйомки та відеомонтажу навіть у найпростіших редакторах.
На воркшопі ви поліпшите свої навички спостереження та розповіді про міські проблеми.

Детально
ФОРМАТ
7-денний воркшоп та відео інсталяція в рамках
10-го Міжнародного Архітектурного Фестивалю CANactions 2017 (з повною залученістю учасників)
КУРАТОР
Jord den Hollander / NL
ДАТИ
22/05 - 27/05 -
дистанційна робота

28/05 - 03/06 -
воркшоп
РОБОЧА МОВА
англійська
ПРОФІЛЬ УЧАСНИКІВ
Молоді архітектори та ті, хто цікавиться архітектурою
Ті, хто знає Київ як свої 5 пальців
Ті, хто зацікавлений у велоспорті та не може уявити власне життя без велосипеду
КІЛЬКІСТЬ УЧАСНИКІВ
25-30
ПРЕЗЕНТАЦІЯ
РЕЗУЛЬТАТІВ
ДЕНЬ 1 / 02.06
15:00
ГОЛОВНА СЦЕНА, зал 9
ПРО ПРОЕКТ
'CYCLING CITIES'

Голландський режисер та архітектор Jord den Hollander порівнює велосипедні міста один з одним шляхом синхронізованих зйомок шляху велосипедистів різними містами. Яким чином місто виглядає з точки зору велосипедиста? Cycling Cities - це шлях показати не лише активістам, які заходи необхідні, аби зробити місто більш дружнім до велосипедистів. Це поетичний крик до інших ментальностей, своєрідна історія кохання до велосипедного руху.

Протягом проекту, у фільмуванні взяли участь такі 8 міст, як Амстердам, Пекін, Будапешт, Мілан, Гавана, Мехіко, Тайбей та Тиран.

Після першого показу у 2014 році на Пекінському Тижні Дизайну фільм отримав значну кількість схвальних відгуків та отримав високу оцінку за свою одночасно просту, потужну та ефективну ключову думку. У 2015 році на Architecture Film Festival Rotterdam та у 2016 протягом Бієнале у Domus Gallery in Milan було показано одночасно 6 міст в спільному фільмі.

У січні цього року проект Cycling Cities був використаний у Тірані для підняття проблеми велосипедизації міста, а результати були показані міській раді. Це спричинило значний розголос та так вплинуло на мера, що він пообіцяв прокласти 10 000 кілометрів нових велодоріжок. Початково, команда проекту не очікувала такого ефекту, адже все розпочиналось як концептуальна ідея одного активіста заявити про велорух у містах, що так і залишаються автомобільно орієнтованими.

Всі зафільмовані міста будуть показані на Міжнародному заході Velo City у червні цього року.
ПРО ВОРКШОП
Воркшоп буде складатись з двох частин.

Спершу, всі учасники отримають своєрідне "домашнє завдання" - потрібно буде знайти та визначити локації у Києві за наданим куратором характеристикам: мости, парки, офісні будівлі, торгівельні вулиці, ключові будівлі та подібні.

Протягом другої частини воркшопу, що відбуватиметься з 28 травня по 3 червня у Києві, учасники разом з т'ютором вивчать обрані локації, розроблять сценарій та відзнімуть їх власний досвід використання велосипеду у Києві.

Фінальним результатом буде створення 3-хвилинного фільму кожної з груп про їзду на велосипеді Києвом, що буде знята власними силами. Ці фільми будуть представлені на фестивалі CANactions як відео інсталяції.
ПРО КУРАТОРА
Jord den Hollander - голандський архітектор та кінорежисер. Протягом свого навчання у Технічному університеті у Делфті він визначився з інтересом до сценографії та фільмування. Після отримання диплому магістра архітектури він навчався у London Film School за напрямком сценографії. Протягом своєї кар'єри він об'єднував обидві спеціалізації у багартьох проектах. Його архітектурні проекти відзначені та публікувались у багатьох міжнародних виданнях та книгах, а також він отримав багато нагород за свої теле-шоу, фільми та документальні зйомки мистецтва та архітектури. У 2004 році Йорд створив 60 серій для рейтингової дитячої телепрограми про мистецтво та науку, що отримала найвищу міжнародну нагороду дитячого телебаченняу The Prix Jeunesse 2005 році.

В останні роки архітектурна та режисерська діяльність Йорда суміщаються все більше та більше. Його дизайн мобільної дитячої бібліотеки став буквально "рухомим досвідом", а його остання запроектована будівля, Центр Архітектури для дітей, була знята як освітній проект для телебачення.

Jord den Hollander багато публікує про архітектуру та фільмування у різноманітних міжнародних видання та є автором різноманітних книг про архітектуру, архітектурну історію та будівництво. Він читає лекції у Академії Дизайну в Ендховені, Академії Архітектури в Амстардамі, а також у Академії Кіно та Телебачення в Астердамі.

У 1990 році Йорд заснував Архітектурний Кінофестиваль у Роттердамі (AFFR), що став найбільшим такого роду фестивалем у світі.